Beschrijving

Zoutstook

Lesgever: Fernand Everaert en Aster Caemaert
Een zoutstook meemaken is een belevenis. Stap voor stap nemen we jullie mee in deze heerlijke manier van stoken. We duiken in de geschiedenis van deze stookvorm en willen samen met jullie een prachtig verhaal creëren waar actie en kennis rond de zoutstook hand in hand gaan.

Jullie draaien eerst verschillende stuks en werken die af met slibs.  Hiervoor nemen we de tijd zodat ieder stuk zijn plaats verdient in deze machtige oven. In een tweede fase gaan we onze potjes glazuren en voorbereiden op het stapelen in de oven. De oven vullen doen we samen maar in verschillende ploegjes. Dit wordt verder afgesproken zodra de groep gevormd is. Op de avond/nacht van 17 december stoken we samen en lossen we de wacht af. Eenieder brengt iets mee om te eten zodat het een onvergetelijk moment wordt.

De resultaten zijn altijd verrassend. Prachtig in hun eenvoud en getekend door vlam, zout en as.

Datum
31 okt, 1 nov, 2 nov, 3 nov, 15 dec, 16 dec, 17 dec en 18 dec 2022
Telkens van 9u30 tot 16u

Locatie Opgelet!

Deze workshop gaat gedeeltelijk door bij Aster en gedeeltelijk bij Fernand.
We draaien, draaien af en zetten slib in het atelier van Aster in Scheldewindeke (31/10 – 3/11)
We glazuren, vullen de oven en stoken bij Fernand in Lochristi (15-18/12)

Prijs: 700 euro
In de prijs zit de klei, slib, glazuurstook van 10 kg gerief inbegrepen.
Ook alle tools en benodigdheden zijn aanwezig.

Meebrengen: schort en oude handdoek

Inschrijving en annulatie
Na betaling zal u een bevestigingsmail ontvangen. Vanaf dan ben je definitief ingeschreven en word je verwacht.
Annuleer je meer dan 1 maand op voorhand, dan wordt het inschrijvingsgeld teruggestort, mits afhouding van 30 euro administratiekosten.
Annuleer je minder dan 1 maand op voorhand, dan wordt het inschrijvingsgeld enkel en alleen teruggestort (mits afhouding van 30 euro administratiekosten) als iemand anders je plaats nog inneemt.
Indien wij verplicht moeten annuleren wegens Corona wordt de cursus integraal terugbetaald.